آخرین مقالات بلاگ

تماس و مشاوره تلفنی

چت و پشتیبانی آنلاین:

ما در شبکه‌های اجتماعی هستیم:

20 نمونه بسته‌بندی خلاق محصولات بهداشتی

در این مقاله می‌خوانیم:

محصولات بهداشتی این روزها علاوه بر اینکه در فروشگاه‌ها و داروخانه‌های سطح شهر فروخته می‌شوند، به صورت آنلاین نیز در دسترس مشتریان است. بسته بندی این نوع محصولات بیش از پیش نیازمند توجه و سرمایه‌گذاری است، زیرا جلب نظر خریدار از میان انبوه محصولات موجود در بازار کار دشواری است.

طراحی بسته بندی محصولات بهداشتی یکی از مهمترین جنبه های تبلیغات در این نوع محصولات است. مشتریان نمی‌دانند که محصولات مراقبت های بهداشتی چگونه است تا زمانی که از آن استفاده کنند، اما قبل از استفاده از آن به چیزی نیاز دارند که آنها را در خرید یک محصول مناسب جلب کند. برای همین است که طراحی گرافیک محصولات بهداشتی بیشترین اهمیت را دارند. طرح و دیزاین این نوع محصولات باید نمای کلی از نوع کالا، ویژگی‌ها و مزیت‌های رقابتی آن را ارائه نماید.

وقتی صحبت از بسته بندی است، صنایع آرایشی، بهداشتی و داروسازی بسیار خوب و مطلوب عمل کرده‌اند. وقتی برای خرید محصولات مراقبت های بهداشتی یا محصولات پزشکی به فروشگاه تجهیزات پزشکی یا داروخانه‌ها می‌رویم می‌توانیم چنین بسته‌بندی‌های خلاقانه‌ای را مشاهده کنیم. طراحی بسته بندی پزشکی باید ساده و در عین حال جذاب باشد که دارو را مورد اعتماد و کارآمد نشان دهد و در عین حال مشتری‌ها را با ویژگی‌های منحصر به فرد خود جلب کند.

چرا بسته بندی خلاقانه برای محصولات دارویی مهم است؟

  • الف) فروش – بسته‌بندی خلاقانه قطعاً باعث افزایش فروش محصولات بهداشتی خواهد شد، زیرا هرچه مشتری بیشتری به سمت آن جذب شوند، طبیعتا منجر به فروش بیشتر می‌شود. مردم به طور کلی به محصولاتی جذب می شوند که ظاهر بهتری دارند و باعث می‌شود مشتریان تصور کنند که این شرکت محصولات با کیفیت مطلوبی دارد.
  • ب) نماینده تبلیغات – همانطور که در بالا اشاره شد طراحی بسته‌بندی محصولات بهداشتی بسیار اهمیت دارد. داشتن بسته بندی نوآورانه یا متفاوت باعث می‌شود تبلیغات برای محصول بسیار بهینه‌تر و هدفمند شود.
  • ج) سهم بازار – تمام تولید‌کننده‌ها به دنبال آن هستند سهم بیشتری از بازار داشته باشد. هنگامی که یک محصول بهداشتی در مقایسه با سایر محصولات همان طبقه‌بندی به فروش خوبی می رسد، آن محصول پرفروش سهم بیشتری از بازار را در اختیار می‌گیرد که موجب افزایش محبوبیت و ارزش برند نیز می‌شود.

بسته بندی محصولات بهداشتی‎

وقتی یک خانه یا ساختمان زیبا را می بینیم، عناصر زیادی وجود دارد که همه به ساختار معماری آن مربوط می‌شوند. در طراحی بسته بندی نیز ماهیت محصول و کاربردهای آن و نیز جلوه‌های بصری و ظاهری آن در نظر گرفته می‌شوند. هنگامی که ما به طراحی بسته‌بندی محصولات بهداشتی می پردازیم، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیق و جزئیات محصول به خوبی نشان داده شوند. دیزاین و طراحی بسته بندی باید بتواند فقط در یک نگاه و در چند ثانیه، هدف و کاربرد محصول را به تصویر بکشد.

 

 

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی بسته بندی

خدمات طراحی و چاپ​

طراحی ساختار

شکل و مدل جعبه

خدمات چاپ

نظارت بر چاپ حرفه‌ای

کاتالوگ و بروشور

خدمات طراحی و چاپ

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت

با ما تماس بگیرید!