آخرین مقالات بلاگ

تماس و مشاوره تلفنی

چت و پشتیبانی آنلاین:

ما در شبکه‌های اجتماعی هستیم:

سه نکته کلیدی در طراحی بسته بندی دارویی

در این مقاله می‌خوانیم:

در این مقاله نکات کلیدی در طراحی بسته بندی دارویی بررسی شده است. با استفاده از تجربیات بازار دارو و نیز بهره گیری از دانش و هنر گرافیک، می‌توان سهم فروش بیشتری از بازار محصولات دارویی بدست آورد.

ارتباط مؤثر با طراحی بسته بندی دارویی

ظاهر و نما همیشه اهمیت داشته است، بویژه در بسته بندی دارویی. بسته بندی مواد غذایی باید خوشمزه و جذاب به نظر برسد،‌ بسته بندی نوشیدنی، باید در مخاطب ایجاد تشنگی کند و بسته بندی دارویی و پزشکی،‌ باید قابل اعتماد و اطمینان‌بخش باشند. از سوی دیگر، سایر بسته‌بندی کالاهای دیگر که برای مصارف روزانه طراحی شده اند نیز باید در قفسه‌ها به شما چشمک بزنند!

البته حتی بهترین طراحی‌ها هم که از همه نظر عالی به نظر می‌آیند، بعد از مدتی یکنواخت می‌شوند.

نکته اینجاست که در مورد بسته‌بندی دارویی و پزشکی، طراحی زیبا برای این جعبه‌ها مهم است، اما مطلبی که نباید فراموش شود این است که این جعبه‌ها باید بسیار واضح و گویا باشند که مصرف‌کننده هنگام خرید دچار اشتباه نشود.

همانطور که می‌دانید،‌ داروها مانند یک پرستار، درد و رنج بیماران را التیام می‌بخشند. بسته‌بندی دارویی باید بتواند در ابتدا مشخصات و ویژگی‌های محتوای جعبه را بازگو کند.

انتخاب سبک طراحی بسته بندی دارویی

اینکه زمینه بیشتر جعبه‌های دارویی سفید است و طراحی تمیز و ساده‌ای دارد،‌ تصادفی نیست. زمینه سفید، نشانگر خلوص و پاکیزگی است.

نام دارو و اطلاعات دارویی معمولا به شدت خوانا و شفاف طراحی می‌شود. ترکیبات دارویی، ویژگی‌ها، توصیه‌های پزشک و دستور مصرف، بارکد،‌ برچسب اصالت، وزن و تعداد و همه اطلاعات ضروری بر طیق آیین‌نامه‌های خاص دارویی باید به وضوع روی وجه‌های مختلف جعبه دارو درج شوند.

استفاده از رنگ‌های مناسب و صحیح در طراحی برای نشان دادن دوزهای مختلف دارو اهمیت بالایی دارد. رنگ‌های سرد و لطیف معمولا به داروهای معمولی و سبک اشاره دارند، در حالی‌که جعبه‌هایی با رنگ‌های گرم، نمایانگر داروهایی با دوز بالاتر و قدرتمندتر هستند.

برای تصویر روی جعبه هم معمولا از تصاویر اندام یا دستگاه‌های مختلف بدن و یا آناتومی بدن استفاده می‌شود.

اهمیت گروه هدف

انتخاب طرح گرافیکی بسته بندی ممکن است بر اساس مخاطب مورد نظر تغییر کند، این نکته به خصوص در مورد محصولات پزشکی برای بزرگسالان و کودکان صدق می‌کند.

یک طرح گرافیکی مینیمال یا ساده، ظریف و به خوبی تعریف شده با طراحی پر جنب و جوش و با رنگ های شاد، شامل تصاویری از کودکان، تفاوت دارد. اولی برای بزرگسالان و دومی برای کودکان طراحی شده است و با این تفاوت طراحی، در نگاه اول بازار هدف محصول به خوبی شناخته شده و حاشیه خطا را کاهش داده می‌دهد و مضاف بر آن خرید را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

در ادامه مجموعه طرح‌های زیبایی از نمونه جعبه دارویی یا پزشکی تقدیم حضور شما می‌شود که تمام مفاهیم بالا را توضیح داده است. برای مشاوره در مورد چاپ جعبه های دارویی لطفا با ما تماس بگیرید.

 

 

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی بسته بندی

خدمات طراحی و چاپ​

طراحی ساختار

شکل و مدل جعبه

خدمات چاپ

نظارت بر چاپ حرفه‌ای

کاتالوگ و بروشور

خدمات طراحی و چاپ

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت

با ما تماس بگیرید!