طراحی ساختار جعبه

در دنیای پر رقابت امروز باید بدنبال روش های جدیدتر بازاریابی باشیم تا سهم بیشتری از بازار را بدست آوریم. روش های مختلف بسته بندی محصول شما را در آغوش کشیده و با ظاهری جذاب و با حفظ کیفیت به دست مشتری می‌رساند. در این بین، بسته بندی های به یادماندنی و کاربردی، مشتریان را خوشحال میکند، حسی خوب و دلپذیر به آنها میبخشد و بر رفتار و خرید آینده آنها تاثیر میگذارد.

طراحی ساختار چیست؟

وقتی در مورد طراحی ساختار صحبت میکنیم، در واقع یک ابزار مدرن بازاریابی برای ارسال پیام برند به مشتریان و بهبود تجربه و حس کاربر یا مشتری است. این نوع طراحی، بسته بندی سنتی و کلاسیک را متحول کرده و وجه تمایزی به محصول شما می‌دهد که از سایر رقبا سبقت بگیرید.

چند راه که طراحی ساختار می‌تواند به مشتریان حس بهتری از محصول شما بدهد را مرور می‌کنیم.

Structural Design طراحی ساختار جعبه

1) طراحی ساختار عملکرد را بهبود می‌بخشد

ساختار بسته بندی ممکن است بخشی از خود محصول باشد، مثل پاکت شیر، جعبه خمیردندان،‌ جعبه کبریت، جعبه تی‌بگ یا جعبه ساشه های دارویی و …که در این صورت طراحی ساختار مناسب دیگر یک نقش کلیدی در کاربرد و فروش محصول دارد.

770A7C2B132B6E4F0F0B37Fb2895029E طراحی ساختار جعبه
Appleairpods 1 طراحی ساختار جعبه

2) بهبود "حس خوب" در کاربر

وقتی که می‌خواهیم حس خوبی از محصول خود را از طریق بسته بندی به مشتری منتقل کنیم، طراحی ساختار و خلاقیت باید ادغام شوند.
به عنوان مثال شرکت Apple به خوبی با طراحی مدرن، مینیمالیستی و جعبه های سفید خود در این امر بسیار موفق بوده است. با وجود اینکه جعبه ها بسیار ساده بنظر میرسند، حس نوآورانه و مدرن و تمیزی از محصول به مصرف کننده القا می‌شود.

3) حمل و نقل آسان تر

طراحی ساختار می‌تواند با تغییر شکل بسته بندی، در تسهیل حمل و نقل و جابجایی محصول نقش مهمی ایفا کند. برای اینکار انواع جعبه های دسته دار قابل ارائه هستند که برای حمل ساده تر انواع نوشیدنی، غذا، بسته های کادویی و سایر اقلام صنعتی کاربرد دارند.

Macbike طراحی ساختار جعبه
Branding طراحی ساختار جعبه

4) خودنمایی در قفسه های فروشگاهی

کمک دیگری که طراحی ساختار به برند شما می‌کند این است که با ظاهری منحصر بفرد که برند و لوگو شما را با برش های متنوع که در بسته بندی ایجاد می‌شود، متمایز و برجسته می‌کند. این کار باعث می‌شود برند شما به خوبی در ذهن مشتریان شما نقش ببندد.

مشاهده نمونه جعبه‌های مرتبط
چند نمونه طراحی ساختار کاربردی

پیش از هر گونه تولید انبوه، نمونه‌برداری و یا حتی براورد هزینه برخی از جعبه‌های سفارشی یا بسته‌بندی‌هایی با شکل های خاص، نیاز به طراحی ساختاری آزمایش‌شده دارند.

اگر کسب و کار شما تیم طراحی ساختار برای بسته بندی ندارد، یک پروژه طراحی ساختار را با ما شروع کنید و ما به شما کمک خواهیم کرد تا تصوری که از بسته بندی محصول خود دارید را زنده کنید!

طراحی ساختار، نقش مهمی در کنار طراحی گرافیک بسته بندی دارد. اهمیت آن در عواملی چون بازاریابی محصول، ایجاد یک رابطه دلنشین میان محصول و مشتری و در نتیجه برقراری یک برند قدرتمند در ذهن مشتری مشهود است.
با برنامه‌ریزی، در نظر گرفتن و ارج نهادن طراحی ساختار برای یک بسته بندی، محصول شما دارای یک مزیت رقابتی و نقطه تمایز قابل توجه خواهد بود.

ما در نگاره نفیس راه حل های ساختاری جذابی طراحی می‌کنیم که در عین اینکه مقرون به صرفه هستند، از برنامه فروش شما حمایت می‌کنند و به آن کمک می‌کنند. ما رابط بین افراد، فناوری، محصول و بازار هستیم و خود را به عنوان شریک شما برای یافتن بهترین راه حل بسته بندی می دانیم.
برای یافتن بهترین راه حل و طراحی ساختار مناسب محصول خود با ما تماس بگیرید تا موثرترین راه حل ها را برای بسته بندی شما طراحی و تقدیم کنیم.

بیشتر بدانیم...

برای گرفتن الهام برای طراحی جعبه و بسته بندی محصول خود و مطالعه بیشتر در این زمینه از بخش مقالات ما بازدید فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *